По 1 млн. лева глоба за електроразпределителните компании

По 1 млн. лева глоба за електроразпределителните компании

Електроразпределителните и газопреносните дружества нарушават условията, при които са им признати разходите и са определени цените за тока и газа. Така те ощетяват потребителите. Това се разбра от изявлението на председателя на Държавната комисия по енергийно и водно регулиране Ангел Семерджиев.

След проверките на комисията в електроразпределителните дружества вече са готови констативните протоколи. „Тези протоколи днес или утре ще бъдат връчени на ЕРП. На базата на тези протоколи ще бъдат съставени и наказателните постановления. Може да се очаква, че ние ще се приближим към максималните наказния, които са 1 млн. лв.”, каза Семерджиев.

Готов е и първоначален вариант на доклада за проверката на газопреносните дружества. Някъде може да намалим признатите разходи, което също ще се отрази на крайната цена на газа, обясни Семерджиев. Газоразпределителните дружества не спазват инвестиционните си програми. „Инвестициите са предвидени в цените на газа, а дружествата си спазват програмите на 62% средно. Допълнително нормата на възвращаемост за дружествата е към 12%”, обясни председателят на ДКЕВР.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Финансовата платформа Robinhood на Влад Тенев влиза в индекса S&P 500
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Израелската армия удари висши лидери на групировката Хамас в столицата на Катар (ВИДЕО)
Изминалият месец август е бил третият най-топъл в историята
Chevron търси диверсифициран подход към инвестициите в рафинерии
Ще попадне ли Лукойл в следващия пакет от санкции на ЕС?
Политическа криза във Франция: Правителството на Байру падна след загубен вот на доверие