Полицаите с по-високи заплати от догодина

Общество

Заплатите на полицаите ще бъдат увеличени с 5% от 1. януари 2014 г., съобщи „Стандарт“. Вътрешният министър Цветлин Йовчев съобщи, че сметките вече са вкарани в проектобюджета за следващата година и се очаква да бъдат дебатирани до края на месеца.

От Нова година обаче ще започнат и съкращенията в системата, които няма да надхвърлят 15%, както министърът вече съобщи. Именно с тези съкращения МВР ще може да си позволи да увеличи заплатите на униформените служители.

Междувременно стана ясно, че над 50 служители на ГДБОП не отговарят на изискванията за назначаване в ДАНС и ще бъдат преназначени в МВР. На въпрос дали е приключило назначаването на антимафиотите в агенцията министър Йовчев обясни, че заповедите ще бъдат връчени до 2-3 дни.

Йовчев уточни, че служителите, които не са издържали теста с полиграф, ще бъдат преназначени на длъжности, за които не се изисква боравене с класифицирана информация и разследване.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Иран атакува Израел, докато САЩ водят преговори за край на войната
На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
Шефът на толуправленето: Системата за средна скорост намали нарушителите на пътя три пъти
Сенатът на САЩ потвърди кандидатурата на Мълин за министър на вътрешната сигурност
Агенцията за социално подпомагане публикува условията за компенсации заради скъпите горива
Последен ден за подаване на заявления за гласуване в чужбина
Времето: Остава облачно, на много места с валежи от дъжд