САЩ изпратиха затворник от Гуантанамо в България

САЩ изпратиха затворник от Гуантанамо в България

САЩ освободиха двама затворници от Гуантанамо, които ще бъдат приети от Испания и България, предаде "Ройтерс", като се позова на съобщение на американското министерство на отбраната.

Самоличността и националността на освободените затворници не се съобщават по молба на правителствата на Испания и България, се посочва в съобщение на Пентагона.

„САЩ са много благодарни на правителствата на България и Испания за желанието им да подкрепят усилията за затварянето на Гуантанамо”, се казва още в съобщението.

По-рано днес испанското вътрешно министерство обяви, че в страната вече е пристигнал втори бивш затворник от Гуантанамо. Мъжът е от Йемен и срещу него няма повдигнати обвинения в терористична дейност в САЩ, в Европа и в родината му.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Имейлът не е мъртъв — но вашата стратегия може би е. Ето как да я съживите
Тази нощ преминаваме към зимно часово време
Япония вдигна изтребители, след като руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Японско море
Канцлерът Мерц очаква САЩ да освободят германското подразделение на „Роснефт“ от санкции
На фокус следващите седем дни: Избори в Аржентина, отчети от „Великолепната седморка" и заседания на Фед и ЕЦБ
Как успешните лидери се изправят на крака след провал
На днешната дата, 25 октомври. Рождениците днес
Откриха наскоро изчезнала картина на Пабло Пикасо