Софиянци организираха бдение със свещи срещу самозапалванията

Софиянци организираха бдение със свещи срещу самозапалванията

Бдение със свещи се проведе пред президентството вчера вечерта. Инициативата бе организирана в памет на хората, които се самозапалиха, но с призив това да не се случва повече.

Инициативата бе провокирана от последния опит за самозапалване вчера по обед пред сградата на „Дондуков” 2. Той беше осуетен от полицията, но предизвика нови полемики по въпроса със зачестилата практика на самозапалването като последен отчаян протест срещу тежките условия за живот в България.

Самозапалванията трябва да спрат, защото не решават никакви проблеми, категорични бяха участниците в бдението. „Наистина, трябва ни много кураж да се справим със сегашната ситуация, но аз съм сигурна, че щом сме заедно ние ще намерим пътя,” коментира една от тях - Виктория Кръстева, цитирана от bTV.

„Искаме солидарност, искаме, когато човек изпадне в затруднено положение, дори да няма близки и приятели, да има лично към коя институция да се обърне и тя да му гарантира сигурни дни,” заяви Хари Хараламбов от движение „Българска пролет”.

Събралите се на бдението заявиха, че искат да насочат вниманието на управляващите към проблема и да изразят недоволството си от безразличието им.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?