Сребърни медали за ансамбъла ни по художествена гимнастика

Българският ансамбъл при жените спечели три сребърни медала в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, която се проведе в зала „Арена Армеец“ в София. Грациите ни получиха общ сбор от 35.250 точки, съобщи bTV.

Момичетата на Ина Ананиева завършиха надпреварата втори след Русия, която грабна златото. На второто съчетание рускините допуснаха грешка, но въпреки това получиха много висок бал.

Ансамбъкът ни заслужено получи бурни аплодисменти от публиката. Той се класира за финалите на двете композиции, насрочени за днес. С бронза се окичи съставът на Италия.

Представянето на българките се счита за генерална репетиция за Световното първенство по художествена гимнастика, което ще се състои през септември в Измир, Турция.