Тежка зима затисна Бургас

Тежка зима затисна Бургас

Обстановката в Бургас е доста тежка, заради ниските температури и обилния снеговалеж, съобщиха от общината. Допълнителен проблем създава влажността, която е около 90%, поради което се образува заледяване.

Кметът на града Димитър Николов е наредил на фирмата за чистота "Титан" да извади по улиците цялата налична техника. В момента 35 машини чистят и третират пътищата с материали против заледяване. В почистването ще се включат и затворници с леки присъди от Бургаския затвор.

Отново по нареждане на кмета днес паяците няма да вдигат неправилно паркирани коли. Вместо това те ще помагат на пътна полиция, на "Титан" и на закъсали из града леки автомобили. Гражданите могат да подават сигнали на тел. 84 15 60 и 88 61 61.

Общинска администрация призовава бургазлии да не излизат с личните си автомобили, ако не им се налага.

Очаква се снеговалежът да спре в събота и неделя.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Как да говорите с авторитет?
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
Петролът поскъпва, след като Тръмп нареди блокада на санкционирани петролни танкери от и за Венецуела