Тръгват протести в цялата страна заради скъпото гориво

Общество

Скъпото гориво ще изкара хората на улицата. В цялата страна се организират протести и блокади на бензиностанции, предаде bTV. Недоволните ще възпрепятстват работата на бензиностанциите като се канят по време на обсадите периодично да зареждат само по няколко литра.

Обсъжда се и вариант входовете на бензиностанциите да бъдат блокирани за по 15 минути, след което колоните с автомобили да зареждат за по 50 стотинки.

 На много места се планират и протестни шествия с автомобили. Организаторите на акцията в София засега са обявили като сборен пункт паркинга на кино „Арена Запад” с начален час 18 ч. тази неделя. Те са спазили процедурата да пратят писмо до Столична община с молба за разрешение на протеста, но още нямат отговор.

„Дори и да сменят мястото, за 10 минути през Facebook ще предупредим всички участници”, коментира един от организаторите. В социалната мрежа има профил „Национален протест срещу високите цени на горивата”, където участие в бензиновите бунтове са потвърдили над 1000 души от цялата страна.

Шофьори от Велико Търново, Добрич, Пазарджик, Сливен, Перник, Бургас пък имат намерение още утре да започнат с протестите.

Превантивно, снощи "Лукойл" обяви намаление на крайните си заводски цени на горивата. Така, бензините и дизелът тази сутрин са с около 1.5% по-евтини.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Съоснователят Anthropic призова за външен контрол върху изкуствения интелект
Плажовете на Халкидики премахват практиката чадър и шезлонг срещу едно кафе
Най-малко 120 училищни директори в испанската област Валенсия подадоха оставки
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
Звездите за бизнеса от 25 до 31 май: Време за бързи решения и повече динамика
Музеите в Англия се противопоставят на предложението за входна такса за чуждестранни туристи