Хаос и километрични задръствания по пътищата в цялата страна

Силният снеговалеж, който вече е обхванал цялата страна, предизвика хаос по пътищата навсякъде. На много места са въведени ограничения за движение на всички автомобили с вериги.
Столицата осъмна с километрични задръствания по ключови трасета, които продължават и в момента. Колите буквално пълзят по „Цариградско шосе”, бул. „България”, бул. „Братя Бъкстон”, в района на „Петте кьошета”, по бул. „Цар Борис III”, бул. „Тодор Каблешков”, бул. „Гоце Делчев”. Градският транспорт се движи със закъснения. До голяма степен усложнетата пътна обстановка в София се дължи на заледени и необработени пътища, които тази нощ са довели до рекорден брой катастрофи – над 260.
Сняг вали в Кюстендил, Пловдив – където рано сутринта беше измерена най-ниската температура за страната, минус 13,4 градуса, в Пазарджик, в Сандански, в Смолянско, на Рожен в Родопите.
В цялата Смолянска област, а също и в Хасковска вече е въведено ограничение за задължителтно придвижване с вериги на всички превозни средства.
Проходът на Републиката ще е затворен днес до 14 ч., заради катастрофирал ТИР в района на Вонеща вода. В момента там тече операция по разчистване на трасето.
Патрули на КАТ задържат товарните автомобили по околни паркинги, където да изчакат отварянето на Прохода по близките паркинг. Леките коли се пренасочват през прохода Шипка.
Зимата ще ни даде малко почивка през следващата седмица, когато температурите бързо ще започнат да се повишават, обещават метеоролозите.
Преди това, утре преваляванията от сняг в предиобедните часове ще започнат да спират. Надвечер обаче ще завали дъжд.
В събота градусите ще започнат да се покачват и след обяд ще се движат в границите от 1 до 6 градуса. Привечер отново ще застудее и ще завали сняг, но за кратко.
В неделя ще бъде слънчево, но все още доста студено с минимални температури от минус 8 до минус 3 и максимални между минус 1 до плюс 4 градуса.
Чувстителното затопляне на времето ще започне от началото на следващата седмица, когато максималните температури денем ще достигат 6-7 градуса над нулата.
Към средата на седмицата термометрите вече ще показват от 7 до 11-12 градуса.
За Коледа синоптиците прогнозират топло за сезона време с дневни температури от 7-8 до 13-14 градуса.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тайван обмисля стратегическо партньорство със САЩ в областта на високите технологии
Свят |Франция мобилизира 76 000 полицаи и жандармеристи за поддържане на реда при протестите на профсъюзите
Свят |Парламентът прие на две четения в едно заседание промени в държавния бюджет
Политика |Технологичният сектор подкрепи европейските фондови борси*
Финанси |DeepL обмисля първично публично предлагане в САЩ
Технологии |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.