Циганско лято до края на октомври

Общество

Лято може и да нямаше, но за сметка на това ще има циганско лято. Това показва средносрочната синоптична прогноза, цитирана от „Дарик”

За кратко, времето ще се влоши в четвъртък, петък и събота, когато ще има превалявания. От северозапад ще нахлуе по-хладен въздух, с валежи и вятър, особено в Дунавската равнина.

Другата седмица обаче отново ни очаква хубаво време. Температурите ще останат около 18-20 градуса и ще се задържат почти до края на октомври.

Синоптичните модели показват хубаво време в Източна Европа, над Балканския полуостров и в частност - над България.

Днес почти над цялата страна ще бъде слънчево. Ще се задържи почти тихо. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°, в крайните югозападни райони до 27°, в София 24°.

Над Черноморието преди обяд ще има значителна облачност, а след обяд вече ще е слънчево. Вятърът ще е слаб от югоизток. Максимални температури между 18° и 20°, температурата на морската вода е 17° – 18°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Над планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен северозападен, по най-високите върхове на Рила и Пирин до силен северен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 19°, на 2000 метра – около 12°. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети