Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Цените на петрола се понижиха на фона на данни за нарастване на запасите от суров петрол в САЩ
![Цените на петрола се понижиха на фона на данни за нарастване на запасите от суров петрол в САЩ](/media/271/gettyimages-2823130~2.l.webp)
Цените на петрола се понижиха в ранната търговия в сряда, тъй като доклад на индустрията показа увеличение на запасите от суров петрол в САЩ, a притесненията за митата натежаха върху пазара, пише Ройтерс.
Към 09:00 часа българско време сортът Брент поевтиня с 0,25 долара, или 0,32%, до 76,75 долара за барел. Цената на американския лек суров петрол WTI се понижи с 0,26 долара, или 0,35%, до 73,06 долара за барел.
Спадовете прекъснаха тридневна серия от ръстове на цените, в рамките на която Брентът се покачи с 3,6%, докато WTI напредна с 3,7%.
Запасите от суров петрол в САЩ – най-големият производител и потребител на петрол в света, са се увеличили с 9,4 милиона барела през седмицата, приключила на 7 февруари, според източници, цитиращи данни на Американския петролен институт във вторник.
Запасите от бензин са намалели с 2,51 милиона барела, а запасите от дестилат са спаднали с 590 000 барела, сочат данните на API.
Данните от Администрацията за енергийна информация на Съединените щати (EIA) ще бъдат публикувани по-късно в сряда.
EIA увеличи оценката си за производството на суров петрол в САЩ, като остави прогнозата за търсенето непроменена. Сега агенцията очаква добивът на суров петрол в САЩ да достигне средно 13,59 милиона барела на ден през 2025 г. спрямо предишната оценка от 13,55 милиона барела на ден.
Цените се понижиха и поради опасенията, че многобройните въведени или подготвяни мита от САЩ могат да ограничат глобалния икономически растеж и търсенето на енергия.
Но по-високите маржове на рафиниране ограничиха загубите на цените като цяло.
„Бързите маржове на рафинериите са стабилни, обръщайки отрицателните марж тенденции от предишния месец“, каза Джун Го, старши анализатор в Sparta Commodities в отговор на Reuters.
На макроикономическия фронт търговците чакат ключови данни за индекса на потребителските цени в САЩ, които ще бъдат публикувани по-късно днес. Те трябва да дадат информация за икономическото представяне на страната и потенциалното въздействие върху лихвените проценти.
Председателят на Федералния резерв на САЩ Джеръм Пауъл заяви във вторник, че централната банка не бърза да предприема допълнителни намаления на лихвените проценти, но е готова да го направи, ако инфлацията спадне допълнително или пазарът на труда отслабне.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.