Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Цените на петрола се понижиха на фона на забавянето на заводската активност по света
Цените на петрола се понижиха отново в ранната търговия във вторник на фона на влошаващата с е перспектива за търсенето на горива, подчертана от данните за спад в глобалното производство, пише Ройтерс.
Към 9:00 часа българско време сортът Брент поевтиня с 1,17 долара, или 1,17%, до 98,86 долара за барел. Цената на американския лек суров петрол WTI се понижи с 0,92 долара, или 0,98%, до 92,07 долара за барел.
„Цените на суровия петрол се сринаха, след като множеството данни за дейността на заводите показаха, че светът се насочва към гигантско глобално икономическо свиване и поради очакванията за повече производство на петрол след много добър сезон на печалби за петролните компании“, каза Едуард Моя, старши пазарен анализатор от OANDA , в бележка.
Загрижеността за рецесията се засили в понеделник, тъй като проучвания в Съединените щати, Европа и Азия показаха, че фабричната активност губи инерция през юли. Слабото глобално търсене и строгите ограничения срещу разпространението COVID-19 в Китай забавиха производството.
Спадовете на цените също идват, докато участниците на пазара очакват резултата от срещата в сряда на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) и нейните съюзниците, водени от Русия, носещи общото название ОПЕК+, на която групата ще вземе решение за септемврийския добив.
Двама от осемте източника от ОПЕК+ в проучване на Ройтерс казаха, че умерено увеличение за септември ще бъде обсъдено на срещата на 3 август, докато останалите казаха, че производството вероятно ще се запази стабилно.
Репортер на Fox Business каза, че Саудитска Арабия ще настоява ОПЕК+ да увеличи производството на петрол на срещата.
„Възходящият импулс на цените на петрола постепенно изчезва... След като ситуацията с предлагането и търсенето покаже някакви признаци на по-нататъшно влошаване, петролът вероятно ще доведе до спад сред суровините“, казаха анализатори от Haitong Futures.
Междувременно в понеделник Съединените щати наложиха санкции на китайски и други фирми, за които казаха, че са помогнали да продадат десетки милиони долари ирански петрол и нефтохимически продукти в Източна Азия, тъй като се опитват да увеличат натиска върху Техеран да ограничи ядрената си програма.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.