Цените на петрола се повишиха преди решението на Федералния резерв за лихвите

Икономика

Цените на петрола се повишиха в ранната търговия в сряда преди ключовите срещи на водещи централни банки, включително Федералния резерв на САЩ, докато пазарът следи внимателно последните развития в конфликта Израел-Хамас, пише Ройтерс.

Към 9:00 часа българско време сортът Брент поскъпна с 0,32 долара, или 0,38%, до 85,34 долара за барел. Цената на американския лек суров петрол WTI се повиши с 0,17 долара, или 0,21%, до 81,19 долара за барел.

„Цените на суровия петрол се стабилизират преди ключовата актуализация на емисиите от Министерството на финансите и решението за лихвените проценти на Федералния комитет за отворения пазар (FOMC),“, каза Едуард Моя, старши пазарен анализатор в OANDA.

„Геополитическите рискове остават и това изглежда компенсира някои от рекордните нива на производство, които идват от САЩ”, добави той.

Запасите от суров петрол в САЩ са се увеличили с около 1,3 млн. барела миналата седмица, докато запасите от гориво са намалели с около 360 хил. барела, твърдят пазарни източници, цитиращи данни на Американския петролен институт от вторник. Запасите от дестилат са намалели с около 2,5 млн. барела.

Увеличаването на лихвените проценти, насочено към укротяване на инфлацията, може да забави икономическия растеж и да намали търсенето на петрол.

Фед, който днес ще приключи двудневното си заседание, се очаква да поддържа лихвените проценти стабилни, според инструмента Fedwatch на CME.

Инфлацията в еврозоната достигна най-ниското си ниво от две години, спадайки до 2,9% от 4,3%  на годишна база през септември, показаха предварителните данни на Евростат, което доведе до очаквания, че Европейската централна банка едва ли ще повиши лихвените проценти скоро.

Английската централна банка ще заседава за паричната политика в четвъртък.

В Китай фабричната активност неочаквано се е свила през октомври, показа частно проучване в сряда, добавяйки към лошите официални данни ден по-рано и повдигайки въпроси относно крехкото икономическо възстановяване в началото на четвъртото тримесечие. Китай е най-големият вносител на петрол в света.

В по-дългосрочен план анализаторите на Goldman Sachs прогнозират, че цените на сорта Брент ще достигнат 100 долара за барел до следващия юни, тъй като запасите се понижават леко.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Google предложи създаването на организация за безопасност на изкуствения интелект
Испания въведе граничен контрол за пристигащите пристигащите със самолети и кораби от Италия
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ford планира да премести в САЩ производството на някои модели на марката си Lincoln
Не третирайте медийното отразяване като еднократна кампания
Изригването на Етна нанесе загуби за около 24 млн. евро за туризма в Сицилия
На днешната дата, 14 август. Рождениците днес
Брад Пит предложи уроци по актьорско майсторство на футболисти за симулации на терена
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"