Германия с трети плаващ терминал за втечнен газ

Германия с трети плаващ терминал  за втечнен газ

Трети плаващ терминал за втечнен природен газ пристигна днес в германското пристанище Брунсбютел на Северно море. Плаващата инсталация за ВПГ "Хьог ганет", която е построена през 2018 г., е дълга 294 метра и е широка 46 метра. 

Терминалът ще бъде закотвен при устието на река Елба, която се влива в Северно море, на 85 километра северозападно от Хамбург, съобщи ДПА, цитирана от БТА.

Германският министър на икономиката Роберт Хабек и главният изпълнителен директор на енергийната корпорация RWE Маркус Кребер присъстваха на пристигането на "Хьог ганет".

Първоначално до него ще бъде доставян втечнен природен газ, който ще бъде регазифициран до газообразно състояние, за да бъде транспортиран след това по газопроводите в Германия. Тази система ще бъде използвана до въвеждането в експлоатация на стационарен терминал в бъдеще, отбелязва ДПА.

Правителството на Германия и RWE очакват през тази година съоръжението в Брунсбютел да достави 3,5 милиарда кубични метра природен газ. Когато до края на годината бъде завършено изграждането на нов газопровод до Хамбург, се очаква това количество да нарасне до 7,5 милиарда кубични метра природен газ, съобщи "Дойче веле".  

Германия вече експлоатира плаващ терминал за втечнен природен газ, който е закотвен в пристанището Вилхелмсхафен на брега на Северно море. Друга инсталация за втечнен газ работи в района на германския пристанищен град Лубмин.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 24 декември. Бъдни вечер! Имен ден празнуват Евгени, Евгения, Жени
Изпадналият в затруднение автомобилен сектор в Европа планира затваряне на заводи и съкращения
7, 9 или 11 ястия - традиции и обичаи на Бъдни вечер
Чарлз III извади прочут производител на шоколад от списък на доставчици за Бъкингамския дворец, за първи път след 170 г.
Бившият предидент на САЩ Бил Клинтън е приет в болница с висока температура
IT гиганти харчат милиони долари за камъни срещу въглеродния диоксид в атмосферата
Колективен провал: Как да избегнем неловкостта и струва ли си да го правим?
Цитат на деня