Мартин Шулц: Не съм шокиран, подготвени сме

ЕС

"Тъжни сме за решението на британците. Те изразиха своето мнение да напуснат ЕС и това е тяхно суверенно право". Това заяви на пресконференция председателят на Европейския парламент Мартин Шулц. 

"Няма да има "верижна реакция" след Brexit", каза Шулц, цитиран от "Дойче Веле". "Не съм шокиран, подготвени сме", заяви той пред ZDF. 

"В последните 40 години Британия беше несигурна дали иска да бъде пълен член на Европейския съюз. Сега има яснота: Обединеното кралство реши да напусне ЕС. Това означава, че то ще поеме по свой собствен път. Мисля, че икономическите данни тази сутрин показаха, че ще бъде много труден път. Както и за останалите членки на ЕС. Това означава, че ще трябва да се обединим, за да предприемем нужните реформи в борбата срещу безработицата, за социално правосъдие и срещу укриването на данъци, както и да разрешим миграционните проблеми заедно", продължи Шулц. 

Според него това е труден момент и за двете страни, но те трябва да уважат своите различни гледни точки.

Страните членки, които остават в ЕС, трябва през следващите месеци да работят за подобряване на Съюза и за защитата на Еврозоната от това, което се случва с паунда и на международните пазари, уточни Шулц. Той допълни, че ЕС се нуждае от стабилност и се надява това да бъде постигнато на предстоящите обсъждания. 

Европейският парламент се събира на извъредно заседание в четвъртък, 28 юни, за да приеме резолюция, в която ще даде своите оценки за резултатите от референдума. В нея ще са описани и стъпките, които ще трябва да се предприемат в бъдеще. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Времето: Оранжев код за високи температури в 21 области, в останалите - жълт
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
На днешната дата, 8 август. Имен ден празнуват Емилиан, Емилиян, Емилия
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната