Първият в света хотел за геймъри беше открит в Амстердам
Нов хотел в Амстердам предлага на феновете на геймърството да прекарат цял ден с конзола в ръце пред големия екран на телевизор, докато са отседнали в града, ако смятат че това би било за тях най-забавното занимание.
Хотелът е кръстен със семплото име Arcade и предлага алтернатива на невероятната история, изкуството и културата в холандската столица, посочва сайтът DigitalTrands. Той има лоби с различни видове конзолни игри за избор, библиотека с комикси. В него ще се провеждат гейминг събития. Питиетата ще се сервират в общите пространства. Хотелът има 36 стаи.
Ретро игри и предмети от геймърското минало украсяват всяка стая за гости. Ако имат нужда от мултиплейър оборудване, посетителите могат да поискат такова от рецепцията. В идните години от хотела се надяват да открият зала за гейминг, където да се събират повече хора да играят едновременно, както и още 9 стаи.
"Хотелът е специално място за хора, които обичат гейминга", коментира Даниел Салманович, който го създава в рамките на семеен бизнес. "Исках да направя място, където пътуващите и геймърите да се чувстват като че ли са отседнали в дома на приятели", казва той.
В допълнение, ресторантът на хотела не отстъпва по привлекателност. Там се предлагат местно холандско сирене, сладко от биопродукти, италианска шунка, пресни плодове и пълнозърнест хляб. Освен това, както всеки амстердамски хотел, и този предлага велосипеди под наем, с които да се разглежда градът.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
CNN: САЩ вдигат морската блокада срещу Иран на 19 юни, след церемонията по подписването
Свят |Японската централна банка повиши лихвените проценти до 31-годишен връх
Икономика |Продажбите на дребно в Китай през май спаднаха за първи път от четири години
Икономика |В битката за Китай: Novo Nordisk готви одобрение за таблетната версия на Wegovy
Компании |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Цитат на деня
Цитат на деня |Зеленски заяви, че заедно с Тръмп е предложил на Путин да се срещнат в САЩ
Свят |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.