Десетки руски петролни танкери чакат празни в пристанищата заради санкциите

Десетки руски  петролни танкери чакат празни в пристанищата заради санкциите

Десетки танкери, които преди това превозваха руски петрол, сега са празни и празни поради налагането на санкции от САЩ, Обединеното кралство и Европа. Танкерите стоят без работа в Балтийско и Черно море, близо до Владивосток, в китайски ремонтни корабостроителници, а също и край бреговете на Южна Корея, съобщава Bloomberg.

Общо 53 руски танкера са били обект на санкции от октомври 2023 г. 41 от тях принадлежат към класа танкери за превоз на нефт и петролни продукти. Това е около 7,5% от флота от кораби, транспортиращи суровини от Русия от началото на 2023 г. Оттогава почти всички петролни танкери не могат да вземат товар. Три кораба обаче успели да вземат горивото, след което, според Bloomberg, те се опитали да скрият местоположението си, като изключили системите за проследяване.

В същото времеефективността на наложените санкции намалява поради намаляващите разходи за наемане на кораби за транспортиране на суровини. Дори като се вземе предвид престоят на някои кораби, разходите на Русия не се увеличават поради това, отбелязва Bloomberg.


Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белият дом: САЩ обсъждат варианти за придобиване на Гренландия, включително използването на военни средства
Как Дания отказа на САЩ $100 млн. в злато за Гренландия преди 80 години?
Министерство на финансите: Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
"Спаси София" иска Терзиев да обяви бедствено положение в пет района заради боклука
Израел е готов да строи селище, което ще раздели Западния бряг на две
Започва изплащането на първите пенсии в евро
Avenga назначава Клей Ван Дорен за главен изпълнителен директор
Наградният фонд на Australian Open достигна рекордните 74,89 милиона долара