Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Инфлацията в Германия се забави до 7,8% през март
Потребителските цени в Германия, хармонизирани със стандартите на ЕС, са се увеличили със 7,8% на годишна база през март. Това показват предварителни данни на Федералната статистическа служба на страната (Destatis).
Инфлацията се забави от 9,3% през февруари и е най-ниската от април миналата година, съобщава Bloomberg. Агенцията припомня, че анализатори прогнозираха средно още по-рязко забавяне на инфлацията през изминалия месец до 7,5%.
Същевременно на месечна база потребителските цени са се повишили с 1,1%. Експертите очакваха ръст от 0,8% след ръст от 1% през февруари.
Цените, изчислени по немски стандарти, са се увеличили със 7,4% на годишна база и с 0,8% на месечно изражение. През февруари увеличението им е съответно с 8,7% и 0,8%.
Разходите за храна в Германия през март са се увеличили с 22,3% на годишна база след повишение с 21,8% през февруари, докато ръстът на цените на енергията се забавя рязко и възлиза на 3,5% срещу 19,1% месец по-рано. Услугите са поскъпнали с 4,8% (през февруари - с 4,7%), показват още данните на Destatis.
Очаква се окончателните данни за инфлацията през март ще бъдат оповестени на 13 април.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.