КЕВР отчете намаляване на загубите на вода с 11% за 5 години

КЕВР отчете намаляване на загубите на вода с 11%  за 5 години

Загубите на вода по ВиК мрежата у нас са намалели с 11% за пет години. Това се казва в годишен доклад на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). През 2021 г. отчетеното ниво на общи загуби по водопровоодите е под обичайните 60 на сто, посочват от КЕВР.

Като задоволителен факт е посочено, че ВиК секторът отчита подобрение по 19 от показателите за качество - качество на вода в големите зони на водоснабдяване, непрекъснатост на водоснабдяването, общи загуби на вода, аварии по ВиК мрежите, налягане във водоснабдителната система.

Такава е оценката на енергийния регулатор и за нивото на покритие с услуги по доставяне на вода, отвеждане и пречистване на отпадъчни води, оползотворяване на утайки от пречиствателни станции за отпадъчни води, рехабилитация и проучване на водопроводната мрежа, присъединяване към ВиК мрежи и ефективност на персонала.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!