Продоволствената несигурност на домакинствата в САЩ достигна 4-годишен пик

Икономика

Продоволствената несигурност в американските домакинства достигна четиригодишен връх през 2022 г., показва проучване на Urban Institute. Делът на възрастните, съобщаващи за продоволствена несигурност в проучването, се е повишил до 24,6% през декември 2022 г. от 20% през предходните две години и 23,3% през декември 2019 г.

Продоволствената несигурност е ситуация, при която един или повече членове на семейството не могат да си позволят подходяща храна, припомнят от Urban Institute.

През 2022 г. домакинствата в САЩ са изправени пред нов стресов фактор - покачването на цените на храните, се казва в проучването.

Увеличение на разходите за храна отбелязват около 63% от анкетираните - повече от тези, които са отчели увеличение на разходите за бензин (55,5%), отопление (26,4%) и жилища под наем (26,2%). През декември годишната инфлация при храните е 10,4%.

Несигурността се дължи и на съкращаването на програмите за подкрепа, стартирани във връзка с пандемията от коронавирус, обясняват авторите на изследването. В рамките на проучването си Urban Institute е интервюирал повече от 7,5 хиляди души на възраст от 18 до 64 години.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Грешката при опаковането, която повечето основатели на потребителски стоки правят
Великобритания и Франция свикват среща за възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години
Цитат на деня