Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Руската държава е иззела активи на стойност 28,7 млрд. долара
Русия е прехвърлила имущество на стойност 2,4 трилиона рубли (28,7 милиарда щатски долара) на държавата, каза главният прокурор Игор Краснов, цитиран от Ройтерс.
Краснов не посочи времева рамка, но Москва започна конфискацията на имущество скоро след началото на конфликта в Украйна.
Чрез съдебни искове Русия ускори темпа на конфискациите на местни активи тази година, като съдилищата вече постановиха, че водещ търговец на зърно, московското летище Домодедово, стратегически складови активи и производител на цинк и олово ще бъдат предадени на държавата
Краснов, на среща с президента Владимир Путин, заяви, че пет стратегически предприятия, четири от които са били „под чужд контрол“, са прехвърлени под държавна собственост.
„Общо по съдебен път сме възстановили в полза на държавата имущество на стойност над 2,4 трилиона рубли“, каза Краснов.
Краснов също така заяви, че собственици на компании са изтеглили печалби от Русия, не са инвестирали в инфраструктура и не са платили пълните данъци, без да назовава конкретни компании.
Чуждестранните компании са изправени под риск от държавно изземване, откакто Русия изпрати войски в Украйна през февруари 2022 г., но Москва, под егидата на стратегическата стабилност и вътрешната сигурност, все повече поставя на прицел и местни активи.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Дончев: Джобът на българите няма да олекне заради новия дълг
Финанси | Advertorial |Пет мъртви бебета открити в семейна къща във Франция
Общество |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.