Berkshire Hathaway  на Уорън Бъфет увеличи дяловете си в пет японски фирми

Икономика

Компанията Berkshire Hathaway на американския милиардер Уорън Бъфет обяви, че нейното изцяло притежавано дъщерно дружество National Indemnity Company е увеличило дела си в пет японски търговски фирми до средно повече от 8,5%, съобщи CNBC.

Berkshire Hathaway заяви, че възнамерява да задържи японските си инвестиции в дългосрочен план, като изпълнителният директор Уорън Бъфет обеща, че компанията ще закупи само до 9,9% от всяка от петте фирми. Общата стойност на тези акции  надхвърля тази на притежаваните от Berkshire акции във всяка страна извън САЩ, казаха от фирмата.

Уорън Бъфет посети Япония през април, за да обяви, че Berkshire Hathaway ще увеличи инвестициите си в различните японски компании до 7,4%, след като идентифицира петте бизнеса като сравними субекти с неговия базиран в Омаха конгломерат, добавя CNBC.

Петте фирми, Itochu, Marubeni, Mitsubishi, Mitsui и Sumitomo, са най-големите  търговски компании в Япония и се фокусират върху диверсифицирани дългосрочни инвестиции, които дават приоритет на стойността и паричния поток. Традиционно те са централни за вноса на енергия, минерали и храни в Япония и износителите на готови продукти. 

Berkshire Hathaway не притежава други инвестиции в Япония, припомня CNBC.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев