BHP се отказа от стремежа си за сливане с Anglo American

BHP се отказа от стремежа си за сливане с Anglo American

Минният гигант BHP Group съобщи, че вече не търси потенциално сливане с Anglo American след предварителни дискусии с борда на Anglo, предаде Ройтерс.

Компанията заяви, че все още вярва, че едно обединение би предложило „силни стратегически предимства“ и би създало стойност за заинтересованите страни, но добави, че остава уверена в силата на собствената си стратегия за органичен растеж.

Групата се опита да придобие Anglo за 49 милиарда долара миналата година, но компанията отхвърли множество предложения и BHP в крайна сметка се оттегли.

„Вероятно има няколко случая, когато подобни активи се продават, така че BHP може да прецени дали опцията е отворена. Но всичко изглежда малко объркано от страна на BHP“, каза Каан Пекер, анализатор в RBC в Сидни.

Ройтерс съобщи в неделя, че BHP е възобновила подхода си за придобиване на Anglo American, само месеци след като лондонската минна компания очерта планове за сливане с канадската Teck Resources за формиране на глобален гигант, фокусиран върху медта.

Обратът в стратегията на BHP идва по-малко от три седмици преди акционерите на Anglo и Teck да гласуват за обединението на стойност над 60 милиарда долара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ