Disney ще премахне над 50 позиции съдържание от стрийминг услуги си

Disney ще премахне над 50 позиции съдържание от стрийминг услуги си

Американската Walt Disney Co. ще премахне над 50 позиции със съдържание от своите стрийминг услуги Disney+ и Hulu, пише MarketWatch. Компанията ще започне да премахва съдържание на 26 май, а процесът ще засегне, наред с други неща, сериалите "Уилоу" (Willow), "Пистолет" (Pistol) и "Й. Последният човек" (Y: The Last Man).

Disney обяви премахването на съдържание по-рано през май. Свързаните разходи за обезценка се очаква да бъдат в диапазона 1,5-1,8 милиарда долара, каза главният финансов директор Кристин Маккарти

Абонатите на Disney+ за три месеца, приключили на 1 април, са намалели до 157,8 милиона от 161,8 милиона тримесечие по-рано. Експертите средно очакваха увеличение на броя на абонатите до 163,5 милиона. През февруари Disney обяви планове за намаляване на разходите за неспортно съдържание с 3 милиарда долара.

Сценаристът на Willow Джон Бикерстаф се обърна към социалните медии, за да припише решението за премахване на съдържанието на нежеланието на Disney да плаща хонорари по време на стачката.

В началото на май стана известно, че Writers Guild of America (WGA), асоциация на американски сценаристи, обяви стачка след неуспешни преговори с продуцентите на филми и телевизионни сериали.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващо прост метод за разрешаване на конфликти на работното място
Премиерът: Неприемливо е Радев да чертае политическия си проект в електорална надпревара с "Възраждане"
Наталия Киселова: Въпросът за референдума за еврото е спорен
Макрон, Мерц, Стармър и Туск отидоха в Киев, за да покажат "непоколебима" подкрепа за Украйна
Устойчивост vs. икономика vs. енергия. Кой кого командва?
Завладяващият брандов наратив, който резонира със скептичните потребители
Радев: По-важно от напрежението в Европа, е напрежението в България
Туризмът е напът да донесе рекордните 135 милиарда долара в турската икономика през 2025 г.