Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|ЕК започва проверка на сделката на Lufthansa за 41% от акциите на ITA Airways
Европейската комисия (ЕК) започна проверка на сделката за закупуване от страна на авиокомпания Deutsche Lufthansa на дял в италианската ITA Airways (бивша Alitalia).
Миналата година Lufthansa се договори с Министерството на икономиката и финансите да закупи от държавата 41% дял в ITA Airways. "Предварителната оценка на ЕК показа, че сделката може да ограничи конкуренцията в пътническия въздушен транспорт по редица маршрути на къси и дълги разстояния", се казва в изявление на ЕК.
Става въпрос за полети от Италия до страни от Централна Европа, както и за дестинации на дълги разстояния, включително САЩ, Канада, Япония и Индия.
"Lufthansa и ITA вече са силни и близки конкуренти в областта на пътническия въздушен транспорт по определени маршрути от и до Италия", посочват още от ЕК.
Сделката би могла също така да засили още повече позициите на Lufthansa на летище Линате в Милано, което би могло да влоши възможностите на конкурентите, заяви ЕК. Регулаторът има право да извърши задълбочен преглед в рамките на 90 дни, т.е. до 6 юни.
Акциите на Lufthansa добавиха 1,6% по време на търговията във вторник. Стойността им е спаднала с 23% през последните 12 месеца.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕС ще подпомогне със 760 млн. евро рибарите, засегнати икономически от конфликта в Близкия изток
ЕС |Над 520 000 души са обявили доходите си в НАП две седмици преди крайния срок
България |Администрацията на Тръмп очаква иранският отбор да пътува до САЩ за Световното първенство
Свят |Естония: НАТО няма да се разпадне, САЩ ще защитят съюзниците си
Свят |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |Влезе в сила 10-дневното прекратяване на огъня между Израел и Ливан. Тръмп заяви, че през уикенда може да има среща САЩ-Иран
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.