Главният изпълнителен директор на CBS News напуска на фона на проблемен иск на Тръмп срещу медията

Главният изпълнителен директор на CBS News напуска на фона на проблемен иск на Тръмп срещу медията

Президентът и главен изпълнителен директор на CBS News Уенди Макмахън подаде оставка, позовавайки се на разногласия с ръководството. Напускането ѝ идва в момент, когато Paramount Global се готви да се слее със Skydance Media, а делото на Доналд Тръмп срещу  мрежата продължава, съобщи сайтът на телевизията.

През април Бил Оуенс, изпълнителният продуцент на „60 минути“, подаде оставка, позовавайки се на опасения относно редакционната независимост. В бележка до екипа той каза: „Стана ясно, че няма да ми бъде позволено да водя предаването по начина, по който винаги съм го водил.“

През октомври 2024 г. Доналд Тръмп, тогава кандидат за президент, заведе дело за 10 милиарда долара срещу CBS, обвинявайки мрежата в предубедено редактиране на интервю с вицепрезидента Камала Харис. Според него интервюто е подкрепило демократите преди изборите на 5 ноември. Размерът на иска по-късно се увеличи до 20 милиарда долара.

В иска се твърди, че CBS е показала два различни отговора от Харис на един и същ въпрос относно конфликта между Израел и Хамас. Телевизията нарече иска неоснователен и се опита да го отхвърли. През април тази година страните започнаха обссъждане за мирно разрешаване на спора. Макмахън, подобно на Бил Оуенс, се противопостави на уреждането на делото.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Жителите на Канарските острови, Барселона, Валенсия и Мадрид излязоха на протести срещу туристите
Зеленски е готов за преговори, но отхвърля оттегляне от анексираната от Русия украинска територия
Възходът на дигиталния турист: Как изкуственият интелект и новите навици променят пътуванията?
Никушор Дан: Математикът, който ще решава сложните политически уравнения в Румъния
Тръмп след разговора с Путин: Русия и Украйна започват преговори
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 19-ти до 25-ти май
ЕС одобри новите санкции срещу Русия
Vaerolabs води 100 милиона лева инвестиция за 5 години в България