Голяма британска търговска верига мина под външно управление, за да се спаси от фалит

Икономика

Големият британски търговец на дребно Wilko е поставен под външно управление, което може да изложи на риск около 12 000 работни места. Това се казва в разпространено изявление на Марк Джаксън, ръководител на търговска верига с около 400 магазина в цялата страна. Според него при работата с новите мениджъри трябва да се направи всичко, "за да се запазят колкото се може повече работни места за възможно най-дълго време".

Търговската верига Wilko миналата седмица обяви намерението си да въведе външно управление, за да ограничи възможностите за действие на кредиторите, включително наемодатели и доставчици. Компанията са сблъска с макроикономически предизвикателства, нарушени вериги за доставки и ефектите от високата инфлация. Ръководството ѝ се обърна към счетоводната фирма PricewaterhouseCoopers (PwC), за да намери инвеститор или купувач в последния момент. Именно PwC става външен мениджър на компанията, основана през 1930 г. от английския бизнесмен от Лестър Джеймс Уилкинсън и оттогава собственост на едно и също семейство.

Телевизионният канал Sky News съобщава, че без тази стъпка компанията би била изправена пред фалит в рамките на няколко часа. Financial Times изброява Wilko като един от най-големите търговци на дребно в Обединеното кралство, които са се борили за оцеляване и са се сблъскали с трудности през последните години.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum