Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Google инвестира 75 млн. долара в киностудиото A24, което произведе „Върховният Марти“
Компанията Google инвестира приблизително 75 милиона долара във филмовото студио A24, което наскоро произведе „Backrooms“ и „Върховният Марти“, като част от партньорство в областта на изкуствения интелект (AI), съобщава The Wall Street Journal, позовавайки се на източници. Това е първият път, когато компанията придобива дял в студио, отбелязва вестникът.
Подразделението DeepMind AI на Google и A24 възнамеряват да създадат нови инструменти за филмово производство и разпространение. Както отбеляза Скот Белски, партньор в A24, който ръководи технологичните и иновационните усилия на компанията, разработчиците популяризират AI като начин за ускоряване и намаляване на разходите за филмово производство, което е непопулярно сред режисьорите.
„Вярваме, че има по-ефективни начини за използване на AI, които запазват творческия контрол и насърчават поемането на риск“, каза той. Според него новите инструменти няма да приличат на генеративния изкуствен интелект, който създава съдържание въз основа на потребителски заявки. Google няма да има достъп до библиотеката от филми и телевизионни предавания на A24. „Вярваме, че пробиви се случват, когато технологиите се поставят в ръцете на най-добрите умове в тяхната област“, каза вицепрезидентът на DeepMind Илай Колинс.
A24 Studios е американска независима филмова компания, специализирана в авторски и фестивални филми. Сред филмите ѝ са „Всичко навсякъде наведнъж“, спечелил седем награди „Оскар“, „Легендата за Зеления рицар“, „Фарът“, „Вещицата“, „Емпайър Фолс“ и други.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.