Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Илия Гърков става старши вицепрезидент на „Дънди Прешъс” за Европа
Изпълнителният директор на българските дружества на „Дънди Прешъс Металс“ проф. д-р инж. Илия Гърков стана старши вицепрезидент за Европа на канадската компания.
От началото на месеца той отговаря за департамент „Оперативни дейности в Европа“, който освен дейностите в Сърбия включва и бъдещите проекти в Европа. Наред с това проф. Гърков запазва ръководния си пост в предприятията, базирани в Челопеч и Крумовград.
„Дългогодишният международен опит на проф. Илия Гърков в изграждането на стабилни отношения със заинтересованите страни и неговата успешна дейност в България ще бъдат ключови за прогреса на „Дънди Прешъс Металс“ в европейските държави“, смятат от компанията.
Проф. д-р инж. Илия Гърков има 30-годишен международен опит в добивната индустрия на България, Австралия и Армения. През годините е заемал различни лидерски позиции. Има огромен принос за мащабни проекти в индустрията, един от които е трансформацията на рудник „Челопеч” в предприятие от световна класа. Той има принос в изграждането на модерния рудник „Ада тепе“, както и за въвеждането на редица иновативни процеси и добри практики в добивните дейности. Под ръководството на инж. Гърков рудник „Челопеч“ е поставен на световната минна карта, след направените ключови промени в технологията за добив и организацията на труда. В рудника беше разработен и от години действа първият в света автономен, самообучаващ се дрон в подземни условия.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Индонезия и Toyota преговарят за потенциален проект за биоетанол
Енергетика |Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Компании | Advertorial |Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Президентът на Иран: Дипломацията е ключова, но недоверието към САЩ остава
Свят |При 87.23% обработени протоколи: „Прогресивна България“ е първа, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС с минимална разлика
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.