Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Италия нареди на Meta да разреши конкурентни чатботове в месинджъра WhatsApp
Италианският антитръстов регулатор (AGCM) нареди на компанията Meta да разреши конкурентни чатботове, задвижвани от изкуствен интелект, в месинджъра WhatsApp. Това решение е резултат от текущо разследване на интегрирането на собствената функционалност на изкуствен интелект от Meta в WhatsApp, според изявление на регулатора. Той смята, че действията на компанията за изключване на чатботове на трети страни биха могли да навредят на конкуренцията, пише The Wall Street Journal.
Meta заяви, че ще обжалва решението, което нарече фундаментално погрешно. Компанията смята, че въвеждането на чатботове, задвижвани от изкуствен интелект, в нейния интерфейс за бизнес приложно програмиране (API) създава тежест върху нейните системи, с която те не са проектирани да се справят. „Италианският орган приема, че WhatsApp по някакъв начин е де факто магазин за приложения“, заяви говорител на Meta. „Пътят към пазара за компаниите с изкуствен интелект е през самите магазини за приложения, техните уебсайтове и индустриални партньорства, а не през платформата WhatsApp Business“, се казва в изявлението.
През юли AGCM започна разследване, за да оцени дали функциите с изкуствен интелект на Meta, внедрени в WhatsApp, представляват злоупотреба с господстващо положение. През ноември регулаторът разшири обхвата на разследването си, за да включи промяна в условията за бизнес на WhatsApp, която изключва чатботове с изкуствен интелект на трети страни от услугата за съобщения.
|
|
Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |Хитлер победи Зелински на първия тур на местните избори във Франция
Любопитно |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Летище Варна с нов терминал
България | Advertorial |Нов рекламен филм от Тайланд успя да разплаче света
|Цитат на деня
Цитат на деня |Президентът Сантос ще дари Нобеловата си премия
Общество |Д-р Гассан Мохамед: Добрият доктор никога не спира да търси нови знания
Общество | Advertorial |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 22 до 28 май
Хороскоп |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.