Huawei ще работи върху дигиталната трансформация на Саудитска Арабия

Huawei ще работи върху дигиталната трансформация на Саудитска Арабия

Китайският технологичен гигант „Хуауей“ (Huawei) обяви няколко инициативи, свързани с изкуствен интелект (ИИ), насочени към улесняване на дигиталната трансформация в Саудитска Арабия и в подкрепа на нейната правителствена програма Saudi Vision 2030, съобщи Радио Китай.

В рамките на инициативите компанията ще представи на страната усъвършенствани възможности на изкуствен интелект, включително технологии за осигуряване на повсеместно изчисление, намалени разходи, по-сигурни данни и по-добро изживяване при обслужване от крайния облак, които ще допринесат за усилията на Саудитска Арабия за икономическа диверсификация, посочиха от „ Huawei“ на провелия се в Рияд форум Huawei Cloud Summit Saudi Arabia 2024.

Алън Ци, президент на Huawei Cloud за Близкия изток и Централна Азия, каза по време на събитието, че облачната услуга на компанията обслужва повече от 300 клиенти в Саудитска Арабия, като министерства, водещи телекомуникационни оператори, медийни компании и повечето китайски бизнеси, работещи в страната. Приходите от публичния облачен бизнес на компанията в Саудитска Арабия са се увеличили 10 пъти през 2023 г., отбеляза той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания забранява спекулата с билети за концерти и спортни събития в сайтове за препродажба
На днешната дата, 20 ноември. Световен ден на децата
Учени откриха начин да произвеждат каучук и пластмаса, без да разчитат на изкопаеми горива
Доналд Тръмп подписа законопроекта за публикуване на досиетата „Епстийн“
Предизвиква ли AI обратен Дънинг-Крюгер ефект?
The New York Times: Спецчасти на САЩ срещу гардове и агенти от Куба в опит да бъде отвлечен президентът Мадуро
Времето в четвъртък: Дъждовете намаляват, на места ще има условия за мъгли
Гърция отпуска 2 млрд. евро в подкрепа на гражданите с ниски доходи