Honor се готви да се листва на борсата с необичайно силна подкрепа от местното правителство на Шънджън

Honor се готви да се листва на борсата с необичайно силна подкрепа от местното правителство на Шънджън

Китайският производител на смартфони Honor получава „необичайно“ високо ниво на подкрепа от местното правителство, докато бившето подразделение на Huawei подготвя първично публично предлагане (IPO), предава Ройтерс, позовавайки се на запознат източник и документация, свързана с листването на борсата.

Honor получава финансиране за научноизследователска и развойна дейност, данъчни облекчения и подкрепа за разширяване в чужбина, показват три документа на правителството на Шънджън. Освен това компанията се възползва от специален екип в местното кметство, който ѝ оказва помощ.

Допълнителната подкрепа вероятно ще подобри привлекателността на Honor за инвеститорите, докато компанията подготвя за дебют на финансовия пазар, който, ако бъде усепшен, може да даде на град Шънджън начин да покрие инвестицията си.

Смяташе се, че Honor струва около 100 млрд. юана (13,8 млрд. долара), когато консорциум от дружества, притежавани от Шънджън, го купи от Huawei през 2020 г., съобщи Ройтерс по това време. Производителят на смартони отказа да разкрие подробности за своето IPO.

Компанията има за цел да се листне на китайския пазар на акции А, където очаква по-висока оценка, твърдят запознати източници. Според един от тях това може да се случи още тази година или в началото на следващата

Honor заяви, че не е получила никаква подкрепа от правителството на Шънджън извън тази, която обикновено се предоставя на фирмите от 1 януари 2021 г. Тя също така отбеляза, че ще започне реформа на акционерното участие през четвъртото тримесечие и ще започне процеса на IPO в подходящ момент.

Търговският отдел на Шънджън и данъчната служба не са отговорили на искания на Ройтерс за коментар.

Honor задмина Apple като третият най-голям доставчик на смартфони в Китай през периода април-юни, докато спадът в продажбите на американската компания тласна до шестото място, показват данните на Canalys.

Китайският производител има за цел да доставя 100 милиона телефона годишно до 2026 г., което е скок от 75% спрямо 2023 г., и да попадне в топ три на глобални доставчици до 2028 г., показва един от документите.

Тези цели изглеждат амбициозни предвид слабото търсене на най-големия пазар на смартфони в света и конкуренцията от главозамайващ брой местни производители на телефони, включително бившата компания майка Huawei, посочват анализатори.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ