Бизнес
Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Дават SpaceX на съд за дискриминация на бежанци
Компании
Обновена 14:40ч., 25.08.2023
Съдебни неволи се очертават за Илон Мъск по обвинения в дискриминация. Американското правосъдно министерство завежда дело срещу компанията на милиардера за космически и сателитни технологии. Предполага се, че SpaceX е дискриминирала бежанци и хора, търсещи убежище, при набирането на персонал.
В документите по делото се твърди, че самият Мъск е публикувал информация в социалните мрежи, че американските закони изискват минимум зелена карта, за да постъпиш на работа в компанията, тъй като ракетите могат да се считат за напреднали оръжейни технологии. Според правосъдното министерство тези твърдения не отговарят на истината.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Слабото търсене понижава приходите и печалбата на най-голямата химическа компания в света
Компании |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Скенери хвърлят светлина върху промените в мозъка, когато се унасяме от умора
Любопитно |На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Полски изтребители прехванаха руски самолет, извършвал разузнавателен полет над Балтийско море
Свят |Гърция започва доставки на газ за Украйна през България, Румъния и Молдова
Енергетика |80-годишна жена почина, забравена на остров от круизен кораб
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.