Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|"Лукойл" се договори за продажбата на рафинерията си в Италия
Руската компания "Лукойл" сключи споразумение за продажбата на рафинерията си в Сицилия ISAB на италианската група G.O.I. ENERGY. Сделката се очаква да бъде финализирана до края на март 2023 г., съобщи пресслужбата на "Лукойл", цитирана от в. "Комерсант"
Рафинерията на остров Сицилия се оказа под заплахата да спре работа заради влезлите в сила от 5 декември 2022 г. шест пакета санкции на ЕС, който възпрепятстват доставките по море на петрол от Русия.
"За осигуряване на ефективна работа на комплекса след придобиването G.O.I. ENERGY създаде партньорство с TRAFIGURA, един от най-големите международни търговци на нефт и нефтени продукти", уточниха от "Лукойл". Сделката се оценява на около €1,5 милиарда, съобщи агенция Reuters през декември.
ISAB е най-големият нефтопреработвателен завод в Италия "Лукойл придоби рафинерията завода през 2008 г. До пандемията COVID-19 обемът на производството на ISAB беше 10,6 милиона тона годишно, което е 13% от общия обем на преработения петрол в Италия.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Сменят ръководството на Агенцията по вписванията
България |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |От утре паспортните служби с работно време от 9 до 21 ч.
България | Advertorial |15 интересни факта за сънищата
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.