Нискотарифната авиокомпания easyJet вече управлява полетите с помощта на изкуствен интелект

Нискотарифната авиокомпания  easyJet  вече управлява полетите с  помощта на изкуствен интелект

Използването на изкуствен интелект (ИИ) в новия контролен център на easyJet е позволило на оперативните екипи да управляват по-добре полетите, съобщиха от авиокомпанията.

Персоналът, базиран в интегрирания контролен център в близост до летище Лутън, Бедфордшир, има достъп до Jetstream - инструмент за генериране на изкуствен интелект. Той им помага да решават по-бързо проблемите на пилотите и екипажите на земята, заяви easyJet, цитирана от BBC.

Главният изпълнителен директор на авиокомпанията, Йохан Лундгрен, заяви, че новите съоръжения са дошли точно навреме за лятото.

Твърди се, че изкуственият интелект ще прогнозира изискванията към екипажите в режим на готовност и ще препоръчва най-добрите варианти на екипажи за всяка операция.

В контролния център работят повече от 250 служители, които управляват ежедневната програма на easyJet от около 2000 полета.

Техните отговорности включват планиране на маршрути, разпределяне на пилоти и кабинен екипаж, организиране на техническото обслужване на самолетите и комуникации с пътниците.

Йохан Лундгрен заяви, че сега служителите могат да се възползват от „модерен и пригоден“ център, от който да работят.

„В easyJet още в началото видяхме потенциала на данните за подобряване на клиентското преживяване и оперативната ефективност, което може да ни помогне да осигурим по-добри условия за нашите клиенти, екипаж и пилоти“, каза той.

„И макар че невинаги можете да го видите, технологията вече работи усилено във въздуха и на земята, като ни помага да предвидим точно от какви храни и напитки се нуждаем за определени маршрути.“

Той каза, че изкуственият интелект помага за намаляване на разхищението на храна, подпомага вземането на решения за прогнозна поддръжка и помага за избора на правилния самолет, който да отговаря на търсенето.

„Продължаваме да инвестираме и да задълбочаваме познанията си и използването на ИИ“, добави г-н Лундгрен.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

След разговор между Борисов и Трифонов: ИТН изтеглят спорния законпрект за затвор при публикуване на лична информация
Дания планира да забрани социалните мрежи за потребители под 15-годишна възраст
Зеленски: Ако Путин иска да превземе Източна Украйна, ще трябва да погребе един милион от войниците си
Проф. д-р Деян Радев: Ниското ниво на финансова грамотност носи голям риск
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Китайски хирурзи извършиха първата трансплантация на черен дроб от прасе на човек