Ню Йорк съди Hyundai и Kia заради липса на устройство против кражба

Ню Йорк съди Hyundai и Kia заради липса на устройство против кражба

Властите в Ню Йорк съдят Hyundai Motor и нейното дъщерно дружество Kia за техническа грешка, причинила рязко увеличение на кражбите на техни коли в мегаполиса, съобщи Financial Times

В изявление на правния отдел на градската управа южнокорейските компании са обвинени, че не оборудват автомобили с устройства против кражба - имобилайзери. Това е предизвикало раздвижване сред нюйоркските престъпници и доведело до появата на специални "ръководства" в мрежата TikTok за кражби на автомобили. Според официалната статистика през последните четири месеца на 2022 г. броят на кражбите на автомобили Hyundai и Kia се е увеличил близо 10 пъти.

Градът заяви, че "се стреми да потърси отговорност от двете компании за отказа да оборудва определени модели автомобили със стандартна защита против кражба след скока в кражбите на автомобили". Според юристи тази ситуация не е типична за автомобилните производители.

По-рано Американският застрахователен институт за пътна безопасност разкритикува южнокорейските компании по тази причина и призова за премахване на техническата уязвимост на превозните средства.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
Зеленски: Ако Путин искаше край на войната, нямаше да подстрекава съседите ни да ни налагат енергийна блокада
Mastercard подкрепя Иван Иванов – новата българска тенис звезда, шампион при юношите на „Уимбълдън“ за 2025 г.
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка
Боксовият ветеран Майк Тайсън ще се бие с 48-годишният Флойд Мейуедър през 2026 г.
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото
„Европа срещу Китай“: Автомобилното изложение в Мюнхен e следващото бойно поле в борбата за пазарен дял