Отрязаха съкратени служители на Twitter от възможност за колективен съдебен иск срещу компанията

Отрязаха съкратени служители на Twitter от възможност за колективен съдебен иск срещу компанията

Социалната мрежа Twitter си е осигурила решение, което ѝ позволява да принуди няколко съкратени служители, съдещи я заради отстраняването им, да предявят исковете си индивидуално, а не чрез колективен иск, предаде Reuters.

Американски окръжен съдия постанови за петима бивши служители на Twitter, завели колективен иск срещу компанията, че след придобиването ѝ от Илон Мъск не ги е уведомила адекватно, преди да ги уволни, трябва да преследват исковете си в частен арбитраж.

Съдията удовлетвори искането на Twitter да принуди петимата бивши служители да предявят исковете си поотделно, цитирайки споразумения, които са подписали с компанията. Twitter отказаха коментар по случая.

Съдията в Сан Франциско остави за друг ден решението дали целият колективен иск трябва да бъде отхвърлен, въпреки че, както той отбеляза, трима други бивши служители на Twitter, които твърдят, че са се отказали от арбитражното споразумение с компанията, са се присъединили към делото след завеждането му.

Адвокатът, която представлява ищците, коментира, че вече е подала 300 искания за арбитраж от името на бивши служители на Twitter и вероятно ще подаде още стотици.

Всички тези служители твърдят, че не са получили пълния пакет обезщетения, обещан от Twitter, преди Мъск да поеме ръководството. Някои също така казват, че са дискриминирани.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Криза: Медийни шефове във Великобритания търсят изход от отлива на младите британци от телевизия
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Лидерът на Китай Си Дзинпин свика политбюро за борбата с корупцията
Времето: Сняг и виелици на Коледа
На днешната дата, 25 декември. Рождество Христово, Коледа
Късметлия от щата Арканзас спечели рекордните 1,8 млрд. долара от лотария в САЩ