Ракета на SpaceX изведе шведски спътник за космически комуникации за една трета от света

Ракета на SpaceX изведе шведски спътник за космически комуникации за една трета от света

Ракета Falcon 9 успешно изведе в орбита шведския широколентов комуникационен сателит Ovzon-3, съобщи компанията SpaceX, разработила ракетата носител. „Изстрелването на спътника Овзон-3 е потвърдено“, се казва в съобщението.

Изстрелването е станало от 40-ия стартов комплекс в базата на космическите сили на САЩ в Кейп Канаверал във Флорида. Сателитът Ovzon-3 с тегло 1,5 тона, създаден от Maxar Technologies, беше изведен в геостационарна орбита. 

Устройството за мобилна широколентова сателитна комуникация на шведската компания Ovzon AB ще осигури глобално покритие с максимална пропускателна способност чрез най-малките мобилни терминали. Той ще предоставя услуги на клиенти на около една трета от повърхността на Земята.

Сред клиентите на шведската компания са, наред с други, министерствата на отбраната на САЩ и Великобритания, ООН, италианската пожарна и спасителна служба и колумбийското правителство. Като част от изстрелването първата многократна степен на ракетата-носител, която беше използвана за 10-ти път, извърши контролирано вертикално кацане на площадката LZ-1 в базата във Флорида след отделяне.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бонусът на Дивия запад: Рио де Жанейро дава парични награди на полицаите за убити престъпници
На днешната дата, 28 септември. Рождениците днес
САЩ ще разсекретят документи за мистериозното изчезване на една от първите жени пилоти
Дронове са забелязани близо до най-голямата военновъздушна база на Дания
Италия ще защитава световната си титла във волейбола срещу България
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
Гърция се готви за бури и наводнения заради рязко влошаване на времето
Бира Modelo почита латиноамериканската общност за своя 100-годишен юбилей