Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Създателите на ChatGPT предлагат на потребители до 20 хил. долара за докладване на грешки
OpenAI, фирмата, която стои зад нашумелия чатбот ChatGPT, заяви, че ще предложи до 20 хил. долара на потребители, които съобщават за уязвимости в нейните системи за изкуствен интелект, съобщава Reuters.
Програмата OpenAI Bug Bounty, която започна да действа във вторник, ще предлага възнаграждения на хората в зависимост от сериозността на докладваните от тях бъгове, като възнагражденията започват от 200 долара на уязвимост.
Технологичните компании често използват програми за възнаграждение за грешки, за да насърчават програмисти и етични хакери да докладват за грешки в софтуерните им системи, припомня агенцията.
Според подробности в платформата за награди за грешки Bugcrowd OpenAI е поканила изследователи да прегледат определени функционалности на ChatGPT и рамката на начина, по който системите на OpenAI комуникират и обменят данни с приложения на трети страни.эПрограмата не включва некоректно или злонамерено съдържание, създадено от системите на OpenAI.
Този ход се случва няколко дни, след като ChatGPT беше забранен в Италия заради предполагаемо нарушение на правилата за защита на личните данни, което накара регулаторните органи в други европейски държави да проучат по-внимателно услугите с генеративен изкуствен интелект. Подкрепяната от Microsoft Corp ChatGPT на OpenAI, която завладя света след стартирането си през ноември, порази някои потребители с бързи отговори на въпроси, а други - с неточности.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |Тим Бъртън ще режисира „Бийтълджус 2“
Екран |Простреляха смъртоносно 16-годишно момче в столицата
България |Единият терорист от Истанбул е бил арестуван в различни държави
Русия нападна Украйна | Advertorial |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.