Виетнам купува самолети Boeing за 7,8 млрд. долара

Икономика

Виетнамските авиолинии са подписали сделка на стойност 7,8 млрд. долара с американския производител на самолети Boeing, се казва в изявление на Белия дом, предаде АФП.

След среща в Ханой президентът на САЩ Джо Байдън и министър-председателят на Виетнам Фам Мин Чин "приветстваха знаковата сделка" между Boeing и националния превозвач на Виетнам, заявиха американските власти.

Сделката "ще подпомогне създаването на повече от 30 000 работни места в САЩ", се казва още в изявлението, цитирано от АФП и БНР.

Виетнамските авиолинии ще закупят 50 самолета, заяви Байдън по време на кръгла маса с висши ръководители на водещи американски и виетнамски фирми - включително от двете авиационни компании.

В момента Виетнамските авиолинии разполагат с флот от 100 самолета, от които 15 самолета Boeing 787 Dreamliner.

Според държавните медии самолетите Boeing ще заменят тези, които са на повече от десетилетие.

Авиационният сектор на комунистическата страна преживява бум през последните години благодарение на бързо разрастващата се средна класа, която има все по-голям апетит и бюджет за пътувания със самолет.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Института за изследване на войната: Доверието към Путин спада
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза