Уроци по родолюбие в Националния исторически музей

Уроци по родолюбие в Националния исторически музей

В деня, в който се честват 141 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски - 19 февруари 2014 г., вратите на Националния исторически музей ще бъдат отворени за всички. Входът ще бъде безплатен.

От 11 часа Сдружение „Евтерпани“, чиято мисия е да издирва и представя „човешки съкровища" - талантливи певци и музиканти, ще изнесе специална програма. Акцент в нея ще бъде драматизацията „Урок по родолюбие", която ще изнесе фолклорната група „Житената питка" от Софийската гимназия по хлебни и сладкарски изделия и дует „Рукатка" с ръководител Боряна Райкова.

Ще оживеят образите на Васил Левски, Христо Ботев, Чавдар Войвода в изпълнение на абитуриентите от гимназията, носители на награди за фолклорно изкуство. Деца и младежи, лауреати от фестивали и конкурси, с музикален ръководител Аня Краваева, ще изпълнят български песни.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски се надява ескалацията между Израел и Иран да не доведе до спад в помощта за Киев
Размяната на удари между Израел и Иран продължава. Тел Авив атакува най-голямото газово находище в света
Премиерът Желязков: Българският модел е достатъчно стабилен, за да сме част от еврозоната
Тръмп декларира приходи за над 600 млн. долара от крипто, голф, лицензионни такси
„Няма място за Безос“: Предстоящата сватба на милиардера разбуни духовете във Венеция
Лагард: ЕЦБ е близо до постигането на целта за инфлация от 2%
Почти една четвърт от нидерландците избягват да ходят на зъболекар заради цените
Никола Саркози стана вторият френски държавен глава, лишен от ордена на Почетния легион