Алтернативни дестинации за Олимпийските игри

ПР и събития

За никого не е тайна, че с всеки изминал ден цената за нощувка в Лондон расте. Причината са предстоящите Олимпийски игри. Най-евтините хотели предлагат нощувка срещу 125 паунда, а нощувката в четиризвезден хотел стартира от 300 паунда.

Но, слава богу, съществуват много дестинации които са в близост до британската столица и предоставят възможност за по-евтина нощувка, съветва The Telegraph. Много от хотелите в Норич, Нотингам и Бристъл  са на по-малко от 2 часа с влак и предлагат нощувки за по-малко от 100 паунда.

Норич е първообразът на английския град и се намира на 110 минути с влак от Олимпийското селце. Той е щедро осеян със средновековни църкви. Норичката катедрала ще грабне вашето внимание с готическия си стил. Центърът за визуални изкуства Sainsbury поставя своя акцент върху модерното изкуство от началото на 20 век и международни скулптури. Спортните натури могат да се отправят към близките плавателни водни пътища Norfolk Broads. Разходка с лодка е основната атракция, предлагана за посетителите.

Нотингам е разположен на 105 минути с влак от Лондон. Нотингамският дворец е идеалното място да бъдат възродени легендите за Робин Худ. Посетителите имат възможност да преминат през тайните тунели и коридори, обитавани от англичанина. Дворецът е заобиколен от обширни паркове, пълни с елени. Галерията на правосъдието е главната атракция в този град. Тя е мрачна и предлага светлинни пътувания през отминалите години на британската правна система. Атракцията започва с възстановка на процес и се впуска към ужасяващи подземия, където са били държани затворниците.

Бристъл се намира на 100 минути с влак от центъра на спортния карнавал през 2012 година. Бристъл е добър град за разходка, включително и когато става въпрос за местата, които са били свързани с търговията на роби през миналото. В Бристъл може да се види и Улицата на художника.

Безполезно и скъпо би било купуването на билет за влака в деня на пътуването. Резервацията предварително и еднопосочните билети биха спестили доста пари.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Между еврозоната, инфраструктурата и жилищната криза: новата реалност за строителството и инвестициите
15 звезди от киното и шоубизнеса са арестувани в Турция за наркотици
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна
Парламентът одобри създаването на нова антикорупционна комисия
Засилен интерес за продажба на фирми
Този въпрос спаси Intel. Вие задавате ли си го?
Европейските акции се отдръпват от рекордно високите си нива преди публикуването на данните за инфлацията в САЩ*
На днешната дата, 22 май. Рождениците днес