Гърция готова да похарчи островите Миконос и Родос

Гърция готова да похарчи островите Миконос и Родос

Перлите на гръцкия туризъм, островите Миконос и Родос скоро може да сменят собственика си. Атина се готви да обяви за продан държавният дял в размер на една трета от региона Миконос. Потенциални инвеститори от Китай и Русия вече се оглеждат за собственост и на о. Родос, съобщава "Гардиън". Продажбата на райски кътчета от територията на Гърция е отчаян ход на властите, които са готови на всичко, за да се справят с покриването на огромните дългове.

Атина подготвя за продажба или дългосрочно отдаване под наем голяма част от своите 6000 острова като по този начин значително улеснява богатите и известните в постигането на мечтите им, коментира "Гардиън".

„Едва ли има нещо, което да олицетворява богатство по-красноречиво от малък слънчев остров, който да можеш да наречеш свой”, пише изданието.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Постигнато е съгласие между правителството, синдикатите и бизнеса за Бюджет 2026
Путин: Или украинските войници ще се изтеглят от Донбас, или ще го превземем със сила
Борисов: Да следваме примера на Тръмп, не трябва да наливаме вода с руските активи в мелницата на войнолюбците
Борисов за вота: Днес ще направя тест дали работим заедно с "ДПС - Ново начало"
Граждани на над 30 държави вече няма да могат да пътуват до САЩ
На днешната дата, 5 декември. Имен ден празнуват Елисавета, Сава, Савина, Съби
Миниатюрен микроб може да има ключово значение за борбата с „вечните“ химикали
Централната банка на Сингапур проверява банки в разследване за пране на пари на стойност 1,8 млрд. долара