Космическият шедьовър на Гауди (видео)


Базиликата Саграда Фамилия в Барселона е един от най-известните архитектурни шедьоври в света. Тези, които са я виждали на живо, а и всички останали, които са чели за нея, знаят, че тя е незавършена.

Гениалният испански архитект Антонио Гауди я проектира като „най-невероятна лична интерпретация на готическата архитектура от Средновековието” и съграждането й започва през 1882 г. То продължава и днес.

Фондацията, отговорна за изграждането на църквата, наскоро разпространи впечатляващо видео, което показва какви промени ще претърпи строителството до завършването му. Клипът обединява кадри, заснети от хеликоптер и компютърна анимация. Само за една минута той представя всеки етап от предстоящото изграждане на сградата и очаквания резултат – това, което трябва да бъде Саграда Фамилия до 2026 г.  

Adme.ru съобщава за клипа, в който можем да видим завършен „космическият шедьовър на Гауди”.

Отделете минута за видеото. Уникално е. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината