Акад. Стефан Воденичаров е новият председател на БАН

Акад. Стефан Воденичаров е новият председател на БАН

Академик Стефан Воденичаров е новият председател на Българската академия на науките (БАН). Това реши общото събрание на БАН. Изборът на председател на академията се проведе за втори път в рамките на една година след кончината през август на акад. Стефан Додунеков.

За поста бе номиниран единствено акад. Воденичаров, който е директор на Института по металознание, съоръжения и технологии "Акад. Ангел Балевски". Неговата номинация бе издигната от Събранието на академиците и член-кореспондентите в БАН.

Акад. Воденичаров е роден на 1 септември 1944 г. в София. Завършил е Техническия университет в София. От 1991 г. е професор, от 2004 г. - член-кореспондент на БАН, а от 2012 г. е действителен член на академията. Ръководил е 207 научни проекта, сред тях и проекти по програми на НАТО и ЕС.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Вкарват картите за градския транспорт в София в е-портфейлите на телефоните
Великобритания планира да въведе задължителни дигитални лични карти
САЩ налагат санкции на сръбската петролна компания NIS от 1 октомври
Ешерихия коли: Бактерията, която превръща пластмасата в обезболяващи
Почти половината от американските компании в Европа очакват влошаване на трансатлантическите икономически връзки
Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи