Безплатни изследвания за сърдечни рискове утре в столичния парк "Заимов"

Безплатни изследвания за сърдечни рискове утре в столичния парк Заимов

По повод световния ден на здравето от 10:00 до 15:00 утре в столичния парк „Заимов” в София ще се проведе безплатна акция за ранно откриване на рискови фактори за здравето на сърцето и съдовете. Организатори на инициативата са  Асоциация „Сърце”, Национална пациентска организация и Дружеството на кардиолозите в България.

Всички желаещи ще бъдат анкетирани за наличие на рискови фактори и фамилна обремененост за поява на сърдечносъдови заболявания, ще им бъде измерено артериалното налягане и ще получат информация за безплатните профилактични прегледи, които ежегодно всеки един от нас на възраст над 18 години може да направи при своя личен лекар. Хората с висок сърдечносъдов риск ще бъдат насочвани към допълнителна консултация и преглед при специалисти кардиолози.

През месец април, в рамките на кампанията „Пази сърцето си!” ще бъдат проведени редица подобни акции в най-големите български градове – София, Пловдив и Варна. Те ще преминат под надслов „Бъди отговорен пациент!” и ще поставят акцент на личната отговорност на всеки към собственото си здраве.

Повече информация за кампанията, предстоящите активности и за всички въпроси, свързани със здравето на сърцето, можете да получите на сайта на Асоциация „Сърце” www.sarce.bg и горещата линия 0700 10 515 (всеки делничен ден между 11:00 и 17:00 ч.).

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
София влиза за първи път в престижна класация на PwC за европейските имотни пазари
Европейската комисия изплаща на България 438,6 млн. евро по плана за възстановяване
Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“
Италианската кухня може да стане част от световното културно наследство на ЮНЕСКО