НАСА откри 26 нови планети
НАСА обяви, че космическата мисия „Кеплер" е потвърдила съществуването на 26 нови планети извън Слънчевата система. Всички те обаче обикалят прекалено близо около звездите си, поради което не е възможно на тях да има живот, предаде „Франс прес”.
„Разпръснати в 11 планетарни системи, температурите им биха били прекалено високи, за да може на тях да има живот. Те циркулират по-близко около звездите си, отколкото Венера, втората планета на разстояние от слънцето, която е с температура на повърхността 464 градуса по Целзий”, заключават астрономите.
Въпреки очевидните доказателства за липса на живот, учените са доволни от откритието на планети от космическия телескоп „Кеплер".
„Преди мисията знаехме за може би 500 екзпопланети (планети извън Слънчевата система") по цялото небе", заявява Дъг Хъджинс от НАСА, цитиран от АФП.
„Сега, само за две години вглеждане в парче небе, не по-голямо от юмрука ви, "Кеплер" откри над 60 планети и над 2300 кандидати за планети", добавя ученият.
„Кеплер" по същество е първата мисия в търсене на подобни на Земята планети, обикалящи около звезди като нашето слънце. Мисията стартира през 2009 г., оборудвана с най-голямата камера, някога изпращана в космоса. Очаква се научните операции да продължат най-малко до ноември 2012 г.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Унгария ще освободи 575 милиона литра горива от стратегическите си резерви
Енергетика |Прочут престъпен бос за втори път се опитва да влезе в парламента на Ирландия
Свят |Ройтерс: Вашингтон подготвя обвинителен акт срещу Раул Кастро
Свят |НС прие на първо четене промените в Закона за насърчаване на инвестициите
Политика |Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Свят |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран
Енергетика |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
ЕС |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.