Учени: Имаме нужда само от шест часа сън

Учени: Имаме нужда само от шест часа сън

Учени от Университета на Калифорния в Лос Анджелис опровергаха широко разпространеното мнение, че се нуждаем от осемчасов сън. Нещо повече, според специалистите е мит, че съвременният живот ограбва ценното ни време в леглото.

Специалистите изследвали навиците на сън на три племена в Намибия, Танзания и Боливия , които били избрани заради традиционния си начин на живот. Те не разполагат с всички аксесоари на съвременния човек и живеят по-скоро като предците ни. В изследването участвали 94 души. Средно те спали по 6 часа и 25 минути.

Това е много по-малко от осемте часа, които често се препоръчват в западните общества. Въпреки това те били в много по-добро здраве, с по-добро кръвно налягане, по-здрави сърца, отколкото хората в индустриализираните общества.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Британската футболна легенда Дейвид Бекъм ще бъде удостоен с рицарско звание
Навик, с който да намалите стреса и да увеличите щастието
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Холивудската звезда Том Круз влезе в Книгата на рекордите за 16 скока с горящ парашут
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Германия отчита над 4 млрд. евро годишно загуби от кражби на дребно в магазините