Гърция глобява магазини за високи цени на храни
Министерството на развитието в Гърция налага глоби на магазини за неоправдано високи цени на хранителните стоки. Властите публикуваха и негативен списък на търговски обекти, съобщи БНР в петък.
При проверка е установено, че много от цените не отговарят на качеството и допустимата надценка, съобщи министърът на развитието Андонис Георгиадис. С разрешение на прокуратурата в медиите бяха публикувани пет от най-големите магазини за хранителни стоки, които реално "изнудват клиентите с много високи цени". Глобата на една от веригите е 319 хиляди евро.
Съюзът на потребителите също съобщава за много оплаквания на клиенти за цени, които се покачват по няколко пъти в седмицата.
Съгласно споразумение между търговците и министерството на развитието част от стоките от първа необходимост са в списък с контролирани цени, които търговците са задължени да не увеличават.
Проверките на финансовите екипи продължават и обхващат всички търговски обекти.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Мавриций: Не сме получавали оферта от САЩ за островите Чагос
Свят |ЕС въвежда уеднаквен обхват за проверките на чуждестранните инвестиции
ЕС |SOFia HELPers подкрепиха първото издание на „ЖЕГА ФЕСТ“ 2026
ПР и събития |Европейските борси започват седмицата със спад на фона на разпродажбите в технологичния сектор*
Финанси |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |Времето: Слънчево с краткотрайни валежи
България |Пентагонът повиши степента на заплаха от израелско шпиониране срещу САЩ
Свят |Петролът поскъпна с над 4% след размяната на удари между Иран и Израел
Енергетика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.