Гърция вече конфискува коли за превишена скорост, първите са пуснати на търг

Гърция вече конфискува коли за превишена скорост, първите са пуснати на търг

От началото на март в Гърция е в сила закона за конфискуване на автомобили при шофиране с много висока скорост. Мярката се налага при превишаване на допустимата скорост с 60 километра в населени места и със 70 километра извън тях. При шофиране по магистралата с 220 километра в час водачът отново остава без автомобил. Сред засегнатите от мярката има и чужденци, съобщи БНР.

Наредбата е в сила и вече първите коли са пуснати на търг. При продажба с 70% от получената сума за колата се финансира фондът за сигурност на движението и 30% са за местната организация на полицията.

"Трябва да се промени мисленето на шофьорите", коментират специалисти по пътна безопасност, итирани от медията. Според националната статистическа агенция Елстат основната причина за катастрофите в Гърция с фатален край е високата несъобразена скорост.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лидерите на ЕС одобриха предложението България да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Естония е готова да приеме самолети на НАТО с ядрени оръжия на борда
От ГЕРБ отговориха на критиките на президента Радев
ЕС удължи санкциите срещу Русия, но не прие нов пакет
The Guardian: Централите на слънце и вятър в Китай са с капацитет, колкото производство на ток в Турция и Индонезия
Зам.-кметът по финансите на София: Успех е, че върнахме бюджета и го преразгледахме
Легендата Ана Уинтур, прототип на „Дяволът носи Прада“, се оттегля от главен редактор на сп. Vogue след 37 г.
Ердоган: Тръмп се съгласи на преговори в Турция за Украйна с участието на Путин