Почина основателят на HBO

Почина основателят на HBO

Чарлз Долан, основател на американската мрежа за платена телевизия Home Box Office (HBO), почина на 98-годишна възраст. Представител на семейството заяви пред The Wall Street Journal, че бизнесменът е починал от естествена смърт, заобиколен от близките си.

Чарлз Долан е роден в Кливланд през 1926 г. В началото на 1960 г. той се премества в Ню Йорк и основава компанията Teleguide Inc, която предоставя кабелни услуги на хотелите в града. Скоро е създадена Sterling Manhattan Cable, първата компания за кабелна телевизия в града. През 1972 г. г-н Долан основава HBO.

В допълнение към HBO Чарлс Долан основава и Cablevision, която е водещият оператор на платена телевизия в Ню Йорк. През 2016 г. Cablevision е продадена за 17,7 млрд. долара. според Forbes нетното състояние на семейството на г-н Долан е около 5,4 млрд. долара. бизнесменът е преживян от 6 деца, 19 внуци и 5 правнуци. Съпругата му Хелън Ан Долан умира през 2023 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
На днешната дата, 12 август. Рождениците днес
Медицинско списание отхвърли твърденията на Робърт Ф. Кенеди-младши за вредата от алуминия във ваксините
Президентът наложи вето на промените в Закона за държавната собственост